تولید انواع ظروف کاغذی با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

تولید انواع ظروف کاغذی با کاغذ سنگی
تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی با استفاده از کاغذ سنگی، رسالت این ظروف که کاهش مصرف آب و جلوگیری از وارد شدن اسید و باز به محیط زیست است را به نحو احسن به انجام می رساند. زیرا برای تولید این کاغذ هیچ آب و اسیدی مصرف نمی شود.
اساسا ظروف یکبار مصرف برای کاهش وابستگی به طبیعت و همچنین مصرف آب تولید شدند که پس از مدت کوتاهی، انبوهی از مشکلات را همچون: تولید زباله فراوان و همچنین بیماری زایی و آسیب به بدن مصرف کنندگان را به دنبال داشت.
برای حل این مشکلات دانشمندان استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی را به جای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی پیشنهاد دادند. غافل از اینکه برای تولید هر تن کاغذ چند اصله درخت قطع، چند هزار گالن آب مصرف، چه میزان اسید و باز استفاده و چه مقدار پساب صنعتی تولید خواهد شد.
در اصل ما ندانسته به طبیعت خود بیش از پیش آسیب رساندیم. در صورتی که نیت ما حفاظت از محیط زیست بود.
اما در این مقاله ما به شما ظروف یکبار مصرفی را پیشنهاد می دهیم، که با استفاده از کاغذ سنگی تهیه شده و مصرف آب و اسید را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. ضمن اینکه موجب آلودگی طبیعت و قطع درختان نیز نخواهد شد.
چرا که کاغذ سنگی با استفاده از کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک و نه چوب درختان تولید شده و برای تولید آن حتی یک قطره آب و اسید هم مصرف نمی شود.
ظروف یکبار مصرف تولید شده با کاغذ سنگی مزیت های زیادی دارد که در این مقاله به شرح آن ها می پردازیم:

بهداشتی بودن ظروف کاغذی با کاغذ سنگی

کاغذ سنگی مورد استفاده در تولید این ظروف یکبار مصرف، بافتی خنثی داشته و غبار الکتریکی را جذب نمی کند. بافت خنثی کاغذ سنگی به دنبال مصرف نشدن حتی یک قطره آب و اسید در فرآیند تولید آن بوجود آمده و این ویژگی را پدید می آورد که میل ترکیبی بسیار پایینی داشته و با مواد موجود در ظروف وارد واکنش نشود و در یک کلام بیماری زا نباشد.

بهداشتی بودن ظروف کاغذی با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

همچنین بافت کاغذ سنگی آنتی باکتریال بوده و نیازی به استفاده از چسب های بهداشتی برای حصول این امر نمی باشد. زیرا: غیر قابل نفوذ بودن این کاغذ سبب می شود تا ذرات گرد و غبار و نیز میکرو ارگانیسم های بیماری زا قدرت نفوذ به لایه های زیرین را نداشته باشند. و در صورتی که به درستی نگهداری شوند، هیچ نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

ضد آب بودن ظروف کاغذی با کاغذ سنگی

ضد آب و روغن بودن بافت کاغذ سنگی سبب می شود تا ظروف تولید شده با این کاغذ، کاملا ضد آب و روغن بوده و در هنگام پر شدن با مواد غذایی مایع و نیز چرب، هیچ ماده ای از درون آن به بیرون نشت نکند.

ضد آب بودن ظروف کاغذی با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

مقاومت کاغذ سنگی در برابر آب و روغن همچنین در شرایطی که ظروف یکبار مصرف در انبار قرار دارند نیز مفید بوده و سبب می شود تا با جذب رطوبت خراب و فرسوده نشوند.
این در صورتی است که، نگهداری از ظروف یکبار مصرف تولید شده با کاغذ های سلولزی در برابر نم و رطوبت بسیار آسیب پذیر بوده و برای تولید و نگهداری از آنها دائما بایستی تمهیداتی را تدارک دید تا از رسیدن آب به بافت کاغذ جلوگیری شود.
اما ظروف یکبار مصرف تولید شده با کاغذ سنگی را بدون اینکه با پلی اتیلن و یا چسب های بهداشتی آغشته کنیم، کوچکترین آسیبی نمی بیند. و این اطمینان خاطری است برای هر کسی که با این ظروف سروکار دارد.

ظروف کاغذی با کاغذ سنگی و دوستی با طبیعت

برای تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی با استفاده از کاغذ سنگی هیچ آسیب و ضربه جبران ناپذیری به طبیعت وارد نشده و به همین دلیل این ظروف دوستدار طبیعت نامیده می شوند.
برای تولید کاغذ سنگی مورد استفاده در این ظروف هیچ درختی قطع نشده و آب و اسیدی نیز مصرف نمی شود. ضمن اینکه کاغذ سنگی کاملا قابل بازیافت و تجزیه پذیر بوده و این ظروف به هیچ عنوان به زباله تبدیل نخواهند شد. بلکه در فرآیند بازیافت تجاری به کاغذ سنگی و نیز محصولات دیگری تبدیل شده و بارها و بارها از آن استفاده می شود.
در هنگام تولید، بازیافت و تجزیه کاغذ سنگی نه تنها منابع طبیعی کمیاب مصرف نمی شود، بلکه هوا، آب ها و زمین نیز آلوده نشده و خطری از این بابت نیز حیات جانداران زنده را به خطر نمی اندازد.
با کمی تامل در می یابید که، اساسا هدف و نیت ما از استفاده از ظروف یکبار مصرف، چیزی جز دوستی با طبیعت نبود.

مقاومت بالای ظروف کاغذی با کاغذ سنگی

ظروف کاغذی تولید شده با کاغذ سنگی به آسیب پذیری دیگر ظروف نبوده و قادر هستند وزن بیشتری را تحمل کنند. بدون اینکه در هنگام جابجایی و حمل کردن، دچار پارگی شوند.
زیرا: ذرات تشکیل دهنده کاغذ سنگی با نیروی زیادی بهم متصل شده و به سادگی از هم گسسته نمی شوند، بنابراین این کاغذ به سادگی پاره نشده و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارد.
کاغذ سنگی همچنین در برابر سرد و گرم شدن دما دچار تغییر شکل و حالت نشده و ظروفی که با آن تولید می شوند نیز، با سرد و گرم شدن خراب و فرسوده نمی شوند.
ظروف کاغذی تولید شده با کاغذ سنگی در برابر آسیب حشرات و جوندگان موذی کاملا مقاوم بوده و مورد هجوم این موجودات قرار نمی گیرند.
مقاوم بودن ظروف تولید شده با کاغذ سنگی در برابر کلیه مواردی که به آن اشاره شد، این ویژگی را پدید می آورد که طول عمر و ماندگاری بالایی داشته باشند. زیرا: هیچ عامل مخربی را نمی توان یافت که قدرت از بین بردن کاغذ سنگی را داشته باشد. مگر اینکه خود با اعمال نیرو قصد پاره کردن آن را داشته باشیم.

تبلیغات روی ظروف کاغذی با کاغذ سنگی

کاغذ سنگی برای تولید ظروف کاغذی تبلیغاتی گزینه مناسبی می باشد. زیرا: کاملا چاپ پذیر بوده و چاپ چند رنگ را با کیفیت بسیار بالایی می پذیرد. همچنین، به دلیل مقاومت بالا ی خود به هیچ کدام از خدمات تکمیلی چاپ از قبیل: سلفون کشی، لمینت و کوتینگ نیازی نداشته و به خودی خود چاپی با کیفیت، ضد آب و بسیار مقاوم دارد.

تبلیغات روی ظروف کاغذی با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

ضمن اینکه؛ بافت نرم و مخملی آن علاوه بر مصرف پایین مرکب، پس از چاپ نیز زیبایی چشم نوازی داشته و برای کارهای تبلیغاتی خاص و منحصر به فرد مناسب است.
لازم به ذکر است؛ کاغذ سنگی را با کلیه زینک و مرکب های مورد استفاده در چاپ کاغذ گلاسه می توان چاپ نمود و بجز پرینتر های لیزری و جوهر افشان، با دیگر دستگاههای چاپ سازگاری کاملی دارد.

تولید انواع ظروف کاغذی با کاغذ سنگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *