تولید لیبل یا برچسب با استفاده از کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

تولید لیبل یا برچسب با استفاده از کاغذ سنگی
برای تولید انواع لیبل های رولی، چسبی، تحریری و… می توان از ضخامت های مختلف کاغذ سنگی استفاده نمود. لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی از مقاومت کششی بالایی برخوردار بوده و کاملا ضد آب و روغن هستند.
برای چاپ لیبل های مختلف می توان از کاغذ تولید شده با سنگ آهک استفاده نمود. این لیبل ها برتری های زیادی نسبت به لیبل های تولید شده با کاغذ pvc داشته و به مراقبت های چاپ این کاغذها نیازی ندارند. ضمن اینکه چاپ بر روی کاغذ سنگی بسیار باکیفیت تر از چاپ انجام شده بر روی کاغذ پلاست و دیگر کاغذ ها بوده و مصرف مرکب کمتری نیز دارد.

ویژگی لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی

لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی از مقاومت کششی بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل به سادگی پاره و مخدوش نمی شوند. ضمن اینکه در برابر آب و روغن کاملا مقاوم بوده و نیازی به پوشش دهی با مواد مختلف برای جلوگیری از تماس آنها با آب نمی باشد.
چرا که حتی در صورت آغشته شدن با آب و روغن و نیز غوطه ور شدن در این مواد، کوچکترین آسیبی ندیده و بافت خود را حفظ می نمایند.
عدم تاثیر پذیری کاغذ سنگی در برابر تغییرات دمای محیط و نیز سرد و گرم شدن سبب می شود، تا لیبل های تولید شده با این کاغذ نیز در صورت قرار گرفتن در انبار های سرد و نیز یخچال های مخصوص نگهداری وحمل و نقل مواد غذایی آسیبی ندیده و خود و چاپ روی آنها خراب نشوند.

تولید لیبل با کاغذ سنگی و حمایت از طبیعت

به جرات می توان گفت لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی تنها لیبل های حامی و دوستدار طبیعت بوده که کاملا منطبق بر جریان طبیعی هستند. که هیچ آسیبی زیستی را به همراه نداشته و کاملا بی خطر هستند.
لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی کاملا تجزیه پذیر و قابل بازیافت بوده و پس از مصرف تولید زباله نمی کنند. این نکته با توجه به تجزیه پذیر نبودن لیبل های پلاستیکی و آسیب هایی که این لیبل ها به محیط زیست وارد می کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
برای تولید لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی حتی یک اصله درخت قطع و یک قطره آب و اسید نیز مصرف نشده و با مصرف این لیبل ها می توان قدم بزرگی در راستای جلوگیری از نابودی جنگل ها و بروز خشکسالی برداشت.

چاپ پذیری عالی لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی

لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی به لحاظ چاپ پذیری بسیار عالی بوده و چاپ چند رنگ را با کیفیت بالایی به نمایش می گذارد.
چاپ این لیبل ها همچون چاپ کاغذ سنگی بدون نیاز به انجام خدمات تکمیلی مثل: روکش سلفون و لمینت بوده و به مراقبت های قبل و بعد از چاپ کاغذ های دیگر نیازی ندارند.
ضمن اینکه مرکب بسیار کمتری نسبت به لیبل های دیگر مصرف نموده و موجب صرفه جویی در مصرف مرکب و کاهش هزینه های هنگام چاپ خواهند شد.
لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی پس از انجام عملیات چاپ نیز ویژگی ضد آب بودن خود را کاملا حفظ نموده و چاپ انجام شده بر روی آنها نیز کاملا ضد آب و روغن بوده و با قرار گرفتن در معرض این مواد، مرکب روی آن پخش نشده و کار چاپی آن ها دچار ریزش نمی شود.

انواع لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی

لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی در انواع مختلفی بوده و هرکدام قابلیت و کاربرد متفاوت و متمایزی از دیگر نمونه ها دارند.

 • لیبل های پشت چسبدار با کاغذ سنگی

  کاغذ سنگی برای تولید لیبل های پشت چسبدار نیز مناسب بوده و به سادگی می توان کاغذ سنگی را چسبدار نمود. این لیبل ها که از فراوانترین و پرکاربردترین انواع لیبل محسوب می شوند، در موارد زیادی همچون: بطری های مواد غذایی، بسته بندی سبزیجات، اتیکت های قیمت و معرفی محصول، ظروف لبنیاتی مانند ماست، شوینده ها و… بکار گرفته می شوند.
  ظریب چسبندگی بالا، مقاومت در برابر پارگی و ضد آب بودن از مهمترین ویژگی های لیبل های پشت چسبدار (کاغذ چسبی) تولید شده با کاغذ سنگی هستند.

  لیبل های پشت چسبدار با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

 • لیبل های رولی با کاغذ سنگی

  لیبل های رولی تولید شده با کاغذ سنگ آهک از به صرفه ترین انواع لیبل محسوب شده که علاوه بر داشتن کیفیتی بالا از قیمت پایین تری نیز برخوردار بوده و بسیار به صرفه هستند.
  لیبل های رولی تولید شده با کاغذ سنگی را می توان در: صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و صنایع برتر پستی استفاده نمود.
  این لیبل ها برای استفاده در محیط های سرد و خشک و سرد و مرطوب مناسب بوده و از مقاومت کششی بالایی برخوردار هستند.

  لیبل های رولی با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

 • لیبل تحریری با کاغذ سنگی

  تولید لیبل های تحریری با کاغذ سنگی امکان پذیر است. زیرا بر روی کاغذ تولید شده از سنگ می توان با کلیه وسایل نگارش متنی را نوشت. و مهمترین اصل در تهیه لیبل های تحریری نیز قابلیت نگارش آنهاست.

  لیبل تحریری با کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

از این لیبل ها می توان برای برچسب گذاری وسایل شخصی، استفاده در داروخانه ها و هر مصرف دیگری که نیاز به نوشتن متنی بر روی لیبل دارند، استفاده نمود.
این لیبل ها و همچنین متن نگارش شده بر روی آنها، در برابر آب و روغن کاملا مقاوم بوده و در صورت استفاده شدن برای برچسب گذاری داروها نیازی به دور نگهداشتن آنها از آب و روغن نبوده و با قرار گرفتن در معرض آب متن روی آنها پاک نخواهد شد.

تولید لیبل یا برچسب با استفاده از کاغذ سنگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *