مزایای استفاده از کاغذ سنگی، کاغذ سنگی پیشگامان

مزایای استفاده از کاغذ سنگی
استفاده از کاغذ سنگی مزایای زیادی را به همراه دارد که مصرف کنندگان خود را به کاربرد بیشتر این محصول مشتاق می کند. مزیت هایی که بخشی از شخصیت کاغذ تولید شده از سنگ را تشکیل داده و از آن جدا نمی شوند.
اگر شما نیز کاغذ تولید شده از سنگ را در دست گرفته و با آن کار کرده باشید، قطعا متوجه تفاوت های این کاغذ با دیگر کاغذ ها شده اید. این تفاوت ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد کاغذ سنگی اتفاق افتاده و برای به دست آوردن آنها هیچ کاری انجام نمی شود.
بافت کاغذ تولید شده از سنگ به کاغذ های سلولزی هیچگونه شباهتی ندارد و برخلاف آن ها که در سطح خود روزنه های فراوانی دارند، سطحی کاملا یکدست و بدون خلل و فرج داشته که در مواجه با مواد مختلف تغییر شکلی پیدا نمی کند.
این ویژگی کاغذ سنگی که در مواجهه با هر ماده ای بافت خود را حفظ نموده و کوچکترین تغییری پیدا نمی کند، کارایی کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم را به میزان بسیار زیادی بالا برده و از مزیت های آن در صنایع بی شماری محسوب می شود.
ضمن اینکه کاغذ تولید شده از سنگ بافتی نفوذ ناپذیر داشته و مواد خارجی از قبیل: آب، روغن، ذرات گرد و غبار را از عرض خود عبور نمی دهد. به بیانی دیگر این مواد بر سطح کاغذ سنگی باقی مانده و به درون آن نفوذ نمی کنند.

مزیت کاغذ سنگی به لحاظ بهداشتی بودن

مزیت کاغذ سنگی به لحاظ بهداشتی بودن در این است که برای بهداشتی شدن این کاغذ نیازی به پوشش دهی آن با چسب های بهداشتی نمی باشد. بلکه بافت طبیعی آن بدون هیچ ماده افزودنی کاملا بهداشتی و سالم است.

مزیت کاغذ سنگی به لحاظ بهداشتی بودن، کاغذ سنگی پیشگامان

این ویژگی علاوه بر اینکه کاغذ سنگی را برای استفاده در صنایعی همچون: بسته بندی مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی مفید کرده است، موجب می شود تا برای بهداشتی شدن آن هزینه ای انجام نشده و مراحل مربوط به این کار حذف شود.
بهداشتی بودن کاغذ سنگی به دلیل بافت خنثی و ترکیب ناپذیر آن است که به دلیل عدم مصرف اسید و باز در هنگام تولید ایجاد شده و باعث می شود که این کاغذ غبار الکتریکی را جذب نکرده و با هیچ ماده ای ترکیب و وارد واکنش نشود.
البته بافت نفوذ ناپذیر کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم نیز به این امر کمک شایانی نموده است. زیرا روزنه ای برای تجمع میکروب ها و ذرات آلوده کننده و بیماری زا در آن وجود نداشته و تمامی آنها توان عبور از بافت کاغذ و ایجاد آلودگی را ندارند.

مزیت کاغذ سنگی در مقاومت بالا

یکی دیگر از مزیت های کاغذ تولید شده از سنگ آهک، داشتن مقاومت بالا در برابر عواملی است که معمولا به کاغذ های سلولزی آسیب وارد نموده و هزینه و صرف زمان زیادی را به مصرف کنندگان آن ها تحمیل می نمایند.
کاغذ سنگی همچنین در هنگام کشش پاره نشده و قادر است وزن بسیار بیشتری را نسبت به دیگر کاغذ ها تحمل کند. همین مقاومت کششی بالا در صنایع بی شماری به داد مصرف کنندگان کاغذ سنگی رسیده و از ضرر های زیادی جلوگیری می کند.
ضمن اینکه، کاغذ سنگ در برابر آسیب رساندن حشرات و جوندگان مو‌ذی و نیز سرد و گرم شدن مقاوم بوده و تاثیری از قرار گرفتن در مجاورت آن ها نمی پذیرد. به این ترتیب محصولات تولید شده با کاغذ سنگی در شرایط انبار داری خراب نمی شوند.
کلیه مقاومت هایی که کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم در برابر عوامل مخرب محیطی دارد، سبب می شود تا این کاغذ به سادگی خراب و مخدوش نشده و مدت زمان بیشتری کارایی و بافت خود را حفظ نماید. به عبارتی طول عمر آن بیشتر شود.

مزیت کاغذ سنگی در حفظ منابع طبیعی

کاغذ سنگی نه تنها در هنگام استفاده مزیت های زیادی به نسبت دیگر کاغذ ها دارد، بلکه موجب حفظ منابع طبیعی نیز شده و به طبیعت آسیبی نمی رساند. زیرا برای تولید کاغذ سنگی درختان قطع و جنگل ها نیز نابود نمی شوند.

مزیت کاغذ سنگی در حفظ منابع طبیعی، کاغذ سنگی پیشگامان

ضمن اینکه تولید و مصرف کاغذ سنگی موجب صرفه جوی در مصرف آب نیز می شود. زیرا برای تولید آن آب و اسید استفاده نشده و همچنین پساب صنعتی نیز تولید نمی شود. که آلودگی آب ها با این کار کاهش چشمگیری پیدا می کند.
کاغذ سنگی با تبدیل نشدن به زباله موجب زشت شدن محیط زیست نیز نمی شود. زیرا کاملا تجزیه پذیر و صد در صد قابل بازیافت بوده و به صورت زباله های سمی و خطرناک در محیط زیست ما باقی نمی ماند.

مزایای استفاده از کاغذ سنگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *